Za otwartymi drzwiami wiele możliwości!

14.03.2019 Kategoria: Uczelnia

Blisko 700 uczniów ze szkół z Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Leska i Nowosielec wzięło udział w „Drzwiach Otwartych PWSZ Sanok”. Uczniowie stojący przed wyborem szkoły i kierunku studiów mieli okazję przyjrzeć się naszej uczelni, porozmawiać z wykładowcami, zasięgnąć informacji o kierunkach studiów – i to z pierwszej ręki, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji.

W hali sportowej i auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego swoją ofertę zaprezentowały wszystkie instytuty i kierunki PWSZ. „Drzwi Otwarte” otworzyła Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dr Elżbieta Cipora, doc. PWSZ. 

W swoim wystąpieniu Pani Rektor mówiła: W dniu dzisiejszym nasza szkoła ma dzień Drzwi Otwartych, co nie oznacza, że w inne dni nie jesteśmy otwarci. Jesteśmy w Sanoku, działamy tu i teraz, ale mam również nadzieję, że w przyszłości. Nasi studenci są nie tylko z Sanoka i okolic. W naszej uczelni kształcą się ludzie z całej Polski, okresowo również studentami są osoby z rożnych zakątków świata, które przyjeżdżają do nas w ramach Erasmusa. Aktualnie uczelnia kształci studentów w czterech instytutach i na 9 kierunkach. W przyszłym roku szkoła planuje poszerzyć swoją ofertę. Od października ruszą dwa rodzaje nowych studiów magisterskich drugiego stopnia. Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn będą mogli kontynuować naukę na miejscu. Ponadto od października zostaną uruchomione jednolite studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Cały czas się rozwijamy i podążamy za potrzebami rynku. Chcemy uruchamiać takie kierunki, po których będzie można bez problemu dostać pracę. To jest naszym celem. 

Po zapoznaniu się z ofertą Uczelni uczniowie mieli możliwość skorzystania z poczęstunku. Po takim intensywnym dniu kiełbasa z grilla i grochówka smakowała wyjątkowo dobrze.

Tegoroczne „Drzwi Otwarte” to już historia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta uczelni: poszczególnym instytutom i kierunkom studiów, studentom, dyrektorom, nauczycielom i uczniom szkół, które w tym dniu odwiedziły sanocką Alma Mater. Dziękujemy także mediom, które tego dnia były z nami. Do zobaczenia na studiach w sanockiej PWSZ, bo studiować w Sanoku naprawdę warto!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję