Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w PWSZ

06.12.2018 Kategoria: Inne

5 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, poświęcenie i działanie na rzecz drugiego człowieka.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Tymi słowami Św. Jana Pawła II rozpoczęła tegoroczną Galę Wolontariatu Pani Czesława Kurasz - Prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku.

W auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku spotkali się przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych, duchowieństwa, oświaty oraz osoby działające w kołach wolontariatu.

Organizatorem gali było Powiatowe Centrum Wolontariatu w Sanoku, a tegorocznym gospodarzem Zespół Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

Jak corocznie podczas uroczystości wręczono tytuł Wolontariusza Roku, tytuły Honorowych Wolontariuszy oraz podziękowania dla przedstawicieli kół wolontariatu.

Zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku otrzymała Paulina Bułdys. 

Tytuły Honorowego Wolontariusza otrzymały Panie: Małgorzata Hnat, Elżbieta Kokoszka oraz Jolanta Tomasik.

W części artystycznej wystąpiły Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz młodzież ze szkolnego koła wolontariatu przy Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku. Uczestnicy gali mogli także podziwiać wyczyny wicemistrzyni świata w fitnessie Konstancji Iwańczyk z UKS „Spartanie” Zahutyń. Na koniec tradycyjnie wśród widowni rozlosowano nagrody niespodzianki.

W uroczystej gali uczestniczyły także władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku w osobach Pani Rektor dr Elżbiety Cipora, Pana Kanclerza Lesława Siedleckiego, wykładowcy oraz studenci PWSZ.

Tegoroczna gala przeszła do historii. Jednak potrzebujących pomocy jest coraz więcej. Dlatego idea wolontariatu nadal będzie się rozwijała, bowiem nie brakuje tych, którzy chętnie niosą pomoc drugiemu człowiekowi.

Fot. ZS Nr 5 w Sanoku.

Galeria zdjęć

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję