Studenci PWSZ na Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych!

17.05.2019 Kategoria: Studenci

W Arenie Sanok już po raz czwarty odbyła się Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych – Sanok 20129.  Niepełnosprawni z całego Podkarpacia rywalizowali w ciekawych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Kolejny raz sanocką Arenę wypełniała myśl Pierre’a de Coubertin – ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego, który mówił, że:  „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”.

W olimpiadzie wzięła także udział reprezentacja PWSZ w Sanoku. Walczyli dzielnie i wytrwale, za co nalezą im się ogromne brawa.

Podczas uroczystego otwarcia Olimpiady Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora otrzymała zaszczytny tytuł „Sanocki Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych” za szeroką działalność na rzecz osób niepełnosprawnych miasta i regionu .  Gratulujemy Pani Rektor!