Finansowe pszczółki i finansowe mrówki w Akademii Małego Żaka

20.05.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

"Finansowe pszczółki i finansowe mrówki" to temat kolejnych zajęć jakie odbyły się w ramach Akademii Małego Żaka w Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku ekonomia. Przygotowana przez dr. Lesława Niemczyka lekcja finansów osobistych przeniosła naszych małych studentów w wielki świat ekonomii. Co to są zachcianki, inwestycje, datki? Jak oszczędzać i pomnażać pieniądze? Na te pytania mali żacy mogli uzyskać odpowiedzi, a następnie zdobytą wiedzę mogli wdrożyć w praktyce podczas specjalnie przygotowanych ćwiczeń.

Bogatsi o nowe doświadczenia wszyscy z uśmiechami na twarzy stwierdzili, że przekazane im umiejętności będą wykorzystywać w życiu codziennym. Ucieszy to z pewnością rodziców, kiedy ich małe finansowe pszczółki i mrówki zaczną odkładać pieniążki na przyszłe inwestycje dziecięce.

Niektóre z dzieci zadeklarowały bowiem, że na zakończeniu roku akademickiego w Akademii Małego Żaka pochwalą się swoimi finansowymi dokonaniami, odkładając codziennie po 50 gr. Ekonomia nie polega bowiem jak zdążyli się przekonać tylko na wydawaniu, ale także na oszczędzaniu i wspieraniu potrzebujących, a to może przynieść wymierne korzyści w przyszłości. Czekamy na efekty finansowych dokonań z niecierpliwością!